adaptery funkcjonalne

Kolejnymi ważnymi dodatkami usprawniającymi korzystanie pacjentów z protez są tak zwane adaptery. Mimo swoich małych rozmiarów i niewielkich cen odgrywają dużą rolę. Jest tak w przypadku adaptera obrotowego, który montowany jest tuż nad przegubem kolanowym i pozwala wykonywać ruchy skrętne na wysokości kolana. Umożliwia on wykonywanie takich ruchów jak założenie „nogi na nogę”  ułatwiając tym samym zakładanie buta. Adapter obrotowy ułatwia również wsiadanie do samochodu oraz przebywanie w nim.

Obrotowy adapter funkcjonalny firmy Otto Bock.

adapter_funkcjonalny_obrotowy_kolano_protezowe_proteza_nogi_uda_protezownia_nfz_dobra_moja_proteza              Rozszerzenie funkcjonalne w postaci adaptera obrotowego instalowane jest powyżej przegubu kolanowego. Dzięki niemu można dowolnie obracać dolną częścią protezy — unosząc ją ku górze, czy zakładając na druga nogę po to, aby z łatwością założyć buty czy zmienić skarpetki.
Obrotowe rozszerzenie funkcjonalne zwiększa  bezpieczeństwo w czasie prowadzenia samochodu. Można dzięki niemu przesunąć protezę na bok tak, by stopa nie zablokowała się pomiędzy pedałami. Drugą nogą można bez ograniczeń kontrolować pedały gazu i/lub hamulca. Prowadzenie samochodu staje się przyjemną czynnością i można skupić swoją uwagę na drodze.

W skrócie — podstawowe informacje:

 • Dolna część protezy może być obracana względem uda
 • Ułatwienie podczas zakładania butów czy skarpetek
 • Umożliwia siedzenie ze skrzyżowanymi nogami
 • Wygodne prowadzenie pojazdu
 • Większy poziom codziennego bezpieczeństwa

adapter_funkcjonalny_obrotowy_kolano_protezowe_proteza_nogi_uda_protezownia_protezy_kończyn_nfz_dobra_moja_proteza_otto_bock

 

 

DeltaTwist firmy Otto Bock.

DeltaTwistŸ to rozszerzenie układu protezy amortyzujące wstrząsy — na przykład podczas kontaktu stopy protezy z ziemią. Wpływa tym samym na polepszenie poziomu bezpieczeństwa i stopnia mobilności.

DeltaTwist® amortyzator z funkcją skrętną

W skrócie — podstawowe informacje:

 • Regulowana indywidualnie funkcja tłumienia
 • Regulowana indywidualnie elastyczność skrętna
 • Ograniczenie potencjalnie bolesnych sił nacisku działających na wrażliwe fragmenty kikuta
 • Zwiększenie mobilności
 • Naśladowanie naturalnego modelu chodu i schematów ruchu
 • Działanie prewencyjne — np. z myślą o ograniczeniu liczby urazów wynikowych takich jak ból pleców

Zatańczmy znów twista!

Czy po amputacji chcesz poruszać się tak swobodnie jak dawniej? DeltaTwist® to rozszerzenie układu protezy amortyzujące wstrząsy — na przykład podczas kontaktu stopy protezy z ziemią. Wpływa tym samym na polepszenie poziomu bezpieczeństwa i stopnia mobilności.

Nieważne, czy wybierasz się na dłuższy czy krótszy spacer, na kręgle, na golfa czy tenisa — DeltaTwist® zapewnia Ci większą swobodę ruchów, chroni Twoje ciało przed silnymi wstrząsami i towarzyszącemu im bólowi. Zapobiega także nadmiernym naprężeniom. Teraz możesz poruszać się o wiele swobodniej i poświęcić uwagę otoczeniu.

Zarówno efekt tłumienia jak i elastyczność skrętu można dostosowywać według osobistych potrzeb. Zasięgnij po prostu porady technika ortopedy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s